Terug naar het overzicht

Gouda wint prijs voor aanpassing aan klimaatverandering

Wethouder Sargentini houdt de Klimaatprijs vast. Een ijzeren beeldje van twee mensen die samen de wereldbol vasthouden

Gouda bereidt zich goed voor op extremer weer, wateroverlast en droge periodes door klimaatverandering. Daarvoor ontving onze gemeente op 8 november de klimaatadaptatieprijs van het hoogheemraadschap Rijnland.

Een belangrijke eis voor het winnen van de prijs is het kunnen opvangen en vasthouden van water in de stad. Dit helpt bij het tegengaan van wateroverlast en droogte en maakt de stad koeler. Rijnland waardeert onze gemeente om de verschillende vernieuwende oplossingen, zoals opslag van water in ondergrondse kratten en in het groen. Daarnaast zijn ze positief over onze subsidies voor groene daken, regentonnen en geveltuinen.  

Op zaterdagmiddag 8 november nam wethouder Judith Sargentini samen met kinderwethouder Lida Kharytonova de prijs in ontvangst. Judith Sargentini: “Gouda is kwetsbaar voor klimaatverandering door de lage ligging, bodemdaling en dichtheid van de stad. Willen we Gouda veilig en leefbaar houden in de toekomst, dan moeten we onze omgeving snel anders inrichten. In Gouda werken we daar hard aan, samen met bewoners, ondernemers, woningcorporaties en vrijwilligers, zoals de tuinambassadeurs. Deze prijs is een mooie aanmoediging om op deze weg door te gaan.”

Kinderboek over klimaat

De klimaatadaptatieprijs bestaat uit een geldbedrag van € 7.500. Gouda wil hiermee een kinderboek maken over het klimaat. Zaterdag nam kinderwethouder Lida Kharytonova alvast de eerste schets in ontvangst. Alle Goudse basisscholen ontvangen de boeken zodra die klaar zijn. “Het is belangrijk dat kinderen begrijpen dat als we nu bijvoorbeeld de binnenstad groener maken, kinderen daar in de toekomst voldoende verkoeling vinden”, vertelt Sargentini.

De Klimaatadaptatieprijs werd uitgereikt tijdens de Duurzame Markt in de St Janskerk, georganiseerd door gemeente Gouda als onderdeel van de klimaatweek.