Terug naar het overzicht

85 nieuwe groene boomspiegels in Gouda

Een vrouw en een kind planten plantjes in een boomspiegel op de Ida Hoeve.

In de week van 30 september tot 8 oktober is het landelijke Boomspiegelfeest. Het moment om samen met uw buren het stukje grond onder de boom in een straat groener te maken. Inwoners konden hiervoor een gratis pakket met planten en bloembollen aanvragen bij de gemeente. In totaal zijn er maar liefst 85 pakketten uitgedeeld.

De bewoners aan de Ida Hoeve gingen al aan de slag met 3 bomen op hun plein. 1 van de bewoners vertelt: “Het pleintje hebben we met elkaar heel veel groener gemaakt. Er waren eerst veel stenen onder de bomen, die zijn nu weg. Daarvoor in de plaats staan er allemaal plantjes. Door dit samen te doen en te onderhouden, geeft het een saamhorigheidsgevoel en maken we ons plein nog mooier dan het al was.”

De gemeente wil bewoners stimuleren en helpen om hun omgeving groener te maken. Groene boomspiegels hebben namelijk veel voordelen. Ze helpen bijen en vlinders, maken de straat beter klimaatbestendig, zijn mooi om te zien en brengen buren samen.

Wilt u zelf ook meer groen in de wijk? Kijk op de pagina Groen moet je doen.